Esentepe Tıp Merkezi (Bursa) Randevu Alma İletişim

Değerli okuyucularımızın geniş çerçeveli konulara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi için uzun süren derlemeler hayata geçirdik. Esentepe Tıp Merkezi (Bursa) Randevu Alma İletişim sayfamızı gözden geçirirken vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla yazılarımıza ulaşabilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Hastane bazı bölümleri ve görevleri

Esentepe Tıp Merkezi (Bursa)  Randevu Alma İletişim-16

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi pek çok yan dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Hematoloji, Kardiyoloji.

Hematoloji: Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının tanısı amacıyla cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları yetmezliği gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en önemli hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede bölümler ile destek gören Acil Servis, gece boyunca hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenmektedir. Diğer bölümlerde ise nöbette bulunan hekimler acil servisten çağrıldıklarına mümkün olduğunca kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir travma odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzman yaklaşımı gerektiren bir branştır. Çocukların gelişim sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişim çağında bulunan çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Hastanede bu kurallara uyun

Esentepe Tıp Merkezi (Bursa)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-55Kaldığınız odada bulunan ekipmanların bozulması halinde personele haber veriniz. Personel harici kişilerden yardımlarını talep etmeyiniz.
Çöplerinizi çöp kutusuna atmaya özen gösterin.
Hastane içinde yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme süreceğini olumsuz etkileyeceğinden azami hassasiyet gösterilmelidir.
Çöpleri evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir olayla karşılaştığınızda en kısa sürede ilgili güvenlik personelini haberdar ediniz.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması veya ortaya bırakılmış herhangi bir poşet farkettiğinizde ilgili bölümün sorumlu personeline haber vermeyi ihmal etmeyin. Aracınızda değerli eşyalarınızı bırakmamaya özen gösterin.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi kalmasına dikkat edin.
Görevli olmayanlardan yardım etmelerini istemeyiniz.
Yattığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek toplu kalmasını sağlayınız.
Odanızda bulunan eşyaların bozulması halinde hastane personeline haber verin.
Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında hemen personelden yardım isteyiniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Arabalarınızı kurumun park alanında hastalara ayrılmış yerlere ve diğer araçların hareketine engel olmayan biçimde park edin.
Hastaneye giderken sizinle beraber yalnızca bir refakatçi bulunması yeterli olur. fazla kişi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu nedenle personelin rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız aldığınız randevudan en az 30 dk. önce giderseniz, gerekli kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hastane personeline ve öteki hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Yangın merdivenlerini gereksiz yere kullanmayınız.
Doktor sırasına riayet etmeli, başkalarının hakkını yememelisiniz.
İlgili sağlık personeli dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Hekimleri haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını, sağlık personelinin da size hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Vizite sırasında sağlıklı muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaktır. Hasta yatakları düzenli kullanılmalıdır.
Aydınlatmalar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-67

İsterseniz mobil telefonunuzdan veyahut ev telefonundan Alo 182 hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan bireyin değil muayene olacak kişinin Vatandaşlık numarasını asistana veriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini vereceksiniz. Belli bir bilginiz bulunmuyorsa istediğinizde ikamet edilen vilayete göre, gidilecek sağlık kurumu ile ilgili yönlendirme yapılıyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı belirteceksiniz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere teyit verip kesin zamanı bildiriyorlar.

Aldığınız randevunuzun gününü yahut saatini değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-86

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız istenir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, email adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan kimsenin değil muayene olacak hastanın Vatandaşlık No’sunu web sitesine yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini seçeceksiniz. Bir fikriniz yoksa destek istemek istediğinizde Alo 182 hattını arayıp asistana akıl danışabilirsiniz.

Hastane seçildikten sonra müsaitlik durumunu dikkate alarak randevu zaman ve tarihi gireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarihini veyahut zamanını başka zamana almak isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Algoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hekimi, Estetisyen, Fizyoloji, Geriatri, Hepatoloji, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Perinatoloji, Psikiyatri, Radyodiagnostik, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.
Bu sayfamızı inceleyenler aşağıdaki sayfaları inceledi.