Erpa Özel Denizli Sağlık Hastanesi Randevu Alma İletişim

Siz okuyucularımızın yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi için uzun süren derlemeler yaptık. Erpa Özel Denizli Sağlık Hastanesi Randevu Alma İletişim makalesini gözden geçirirken önemi vurgulanan tavsiyeleri okumayı pas geçmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize girebilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastane bazı bölümleri ve ilgi alanları

Erpa Özel Denizli Sağlık Hastanesi Randevu Alma İletişim-43

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; çeşitli rahatsızlıkların uyarıcısı olan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık belirtisidir. Pek çok kez vücudumuzda bulunan doku hasarının işaretçisidir. Akut ağrı vücudumuzun uyarı mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Gastroenteroloji : Özofagus malign darlıklarına stent uygulaması ile palyasyon sağlanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi amacıyla ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları yetmezliği gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut bölümler tarafından desteklenen acil servis, gece boyunca de hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenir. Öteki branşlarda ise nöbetteki uzmanlar acil servisten çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri burada yapılır. Bunun dışında bir travma odası bulunur.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

Erpa Özel Denizli Sağlık Hastanesi Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-45 Erkek hastalara erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bununması durumuna dikkat ediniz.
Hastanenin koymuş olduğu kurallara uymamakta direnen; malzemelere kasti olarak hasar bırakan, ikazları dikkate almayan hastalar ve yakınlarından sebep oldukları hasar tahsil edilebilir.
Tedavi edildiğiniz bölümde bulunan ve sizlere teslim edilen ekipmanların kullanılmasında dikkatli davranınız.
Çöpünüzü çöp kutusuna atmaya özen gösterin.
Lavaboları temiz bırakınız.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir durumla karşılaşırsanız en kısa sürede ilgili personeli bilgilendiriniz.
Eşyanızın çalınması ya da ortaya bırakılmış bir eşya görülmesi halinde ilgili bölümün sorumlu görevlisine haber veriniz.
Hastaneye yatmaya gelecekseniz zorunlu haller haricinde ziynet eşyası getirmemeye dikkat edin. Eşyalarnızı odanızdaki dolabınızda derli toplu olarak saklayınız. Aracınızda ziynet eşyası bırakmamaya dikkat ediniz. Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi kalmasına önem verin.
Odanın temiz kalmasına dikkat ederek düzenli olmasını sağlayınız.
Televizyon seyrederken sesi fazla açmayın.
Kaldığınız odada bulunan demirbaşların arızalanması halinde personele bilgi verin.
Odada bulunan tıbbi teçhizatları gözetmen bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösteriniz.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hemen hastane personelinden yardım isteyin.
Araçlarınızı hastanenin otoparkında hastalara ayrılmış kısımlara ve başkalarının araçlarının çıkmasına engel olmayacak biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Doktorlara ve diğer hastalara yardımcı olunuz.
Hastane işleyişiyle ilgili ilkelere uyun. Ayrıcalık istemeyiniz.
Sağlık personelinin uyarılarını dinleyin.
Yangın merdivenini amacı dışında işgal etmeyin.
Acil haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Sağlık çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayın.
Sağlık kurumlarının sizin olduğunu ve sağlık çalışanlarının size hizmet verdiğini unutmayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre belirlenir.
Doktor vizite sırasında rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Canlı çiçeklerin odalarda bulundurulması yasaklanmıştır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-95

Tercihinize göre ister mobil telefonunuzdan veya ev telefonundan Alo 182 hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kişinin değil hekime görünecek bireyin Vatandaşlık No’sunu asistanlara veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Bir fikriniz yoksa arzu ettiğinizde yaşanılan şehre göre, gidilecek sağlık kurumu hakkında öneri veriliyor.

Hastane seçildikten sonra randevu gün ve saati bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak sizlere uygunluk verip en son zamanı bildiriyorlar.

Aldığınız randevunun gününü ya da zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182 hattından revize işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu alma

İnternetten Randevu Alma Sistemi-47

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, eposta adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan kişinin değil doktora görünecek şahsın Vatandaşlık numarasını açılan sayfaya gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini giriyorsunuz. Herhangi bir ön bilginiz yoksa destek istemek istediğinizde Alo 182 hattını arayıp ilgili kişiye danışabilirsiniz.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut zamanını başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Algoloji, Androloji, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Neonatoloji, Periodontoloji, Psikiyatri, Radyodiagnostik, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Parazitoloji, Rontgen, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.
Bu makalemizi gözden geçirenler aşağıdaki yazıları ziyaret etti.