Erbakan Göz ve Özel Tesisleri Randevu Alma İletişim

Değerli ziyaretçilerimizin düzenlenmiş yazılara zorluk çekmeden erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle özenli derlemeler oluşturduk. Erbakan Göz ve Özel Tesisleri Randevu Alma İletişim makalemizi gözden geçirirken bilgi verilen ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla yazılarımıza ulaşabilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Hastanelerin birimleri, hizmet alanları

Erbakan Göz  ve Özel Tesisleri Randevu Alma İletişim-04

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde bilhassa kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser hakkında enformasyon veren kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : iç salgı bezlerinin tümörleri. Aynı zamanda obezite gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede tüm bölümler tarafından destek gören Acil Servis, gece saatlerinde de hastanede kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbet tutan doktorlar acil servisten çağrıldıkları zaman oldukça kısa bir süre içinde acil konsültasyona destek verir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri burada yapılır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunur.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Erbakan Göz  ve Özel Tesisleri Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-75Araçlarınızı hastanenin park alanında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başka arabaların hareketine engel olmayan biçimde bırakın.
Hastane içinde bağırarak konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir.
Tedavi gördüğünüz bölümde teslim aldığınız malzemelerin kullanılmasında dikkatli davranınız.
Hastane koymuş olduğu kurallara uymayan; eşyalara kasti zarar veren, ikazları kaale almayan hasta ve yakınlarından uğrattıkları hasar geri istenebilir.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda en kısa sürede ilgili hastane güvenliğini bilgilendiriniz.
Özel eşyalarınızı odanızda bulunan dolapta derli toplu muhafaza ediniz. Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi olmasına özen gösterin.
Personel harici kişilerden yardım etmelerini istemeyiniz.
Kaldığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek düzenli tutulmasını sağlayın.
Kaldığınız odada bulunan eşyaların kırılması durumunda ilgili hastane personeline haber veriniz.
Randevunuza erken gelmeye dikkat edin.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken beraberinizde küçük bebek götürmemelisiniz. Hastaneye yemek götürmeyiniz.
Mobil cihazlarınızı hastanede kısık seste kullanınız. Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz. Hastanenin ilkelere uymaya özen gösteriniz. Ayrıcalık istemeyiniz. Sağlık personelinin uyarılarını dinleyiniz.
Acil çıkışları gereksiz yere kullanmayınız.
Doktor sırasına uymalı, başka hastaların önüne geçmemelisiniz.
Çok acil haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Vizite sırasında sağlıklı muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Hastanede hekim tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, işi biten sandalyeler geri verilmelidir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bakılması yasaktır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi-41

Tercihinize bağlı olarak mobil telefonunuzla veya ev hattınızdan Alo 182 servisini tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan şahsın değil de doktora görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını ilgili kişiye belirtiyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştıracaksınız. Uygun olma durumu dikkate alınarak sizlere müsaitlik verip en uygun randevu zamanını söylüyorlar.

Aldığınız randevunun tarihini ya da zamanını başka zamana almak için Alo 182 hattından değiştirebilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

Online Randevu Nasıl Alınır?-91

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız gerekir. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan kimsenin değil muayene olacak hastanın TC kimlik No’sunu web sitesine yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Bir ön bilginiz bulunmuyorsa yardım talebinde bulunmak istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayarak operatörlere danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz gün ve saati seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da saatini başka zamana almak işlemi için web sitesinden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Androloji, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endodonti, Gastroenteroloji, Göğüs Onkolojisi, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Metabolik Cerrahi, Nükleer Tıp, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Mikrobiyoloji, Kanser, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.
Bu yazımızı gözden geçirenler aşağıdaki makaleleri inceledi.