Emel Mehmet Tarman Çoçuk Hastalıkları Hastanesi Randevu Alma İletişim

Sitemizi ziyaret edenlerin pratik bilgilere zahmet çekmeden erişebilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle çalışmalar oluşturduk. Emel Mehmet Tarman Çoçuk Hastalıkları Hastanesi Randevu Alma İletişim makalesini okurken önemi vurgulanan tavsiyeleri incelemeyi atlamayın. Gelecekte aradığınızda kolaylıkla yazılarımıza gelebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Hastane bazı servisleri, uzmanlık alanları

Emel Mehmet Tarman Çoçuk Hastalıkları Hastanesi Randevu Alma İletişim-73

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını teşhis etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı ameliyatlar yapılabilmekte ve daha önce kalıcı bozuklukla neticelenen operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser ile ilgili bilgi sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Onarım cerrahisi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Sağlık kuruluşlarında dikkat etmeniz gerekenler

Emel Mehmet Tarman Çoçuk Hastalıkları Hastanesi Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-41Tedavi gördüğünüz bölümde bulunan ve sizlere teslim edilen malzemelerin kullanılmasında özen gösteriniz.
Hastanenin hükümlerine karşı çıkan; binaya hasar veren, uyarıları duymamazlıktan gelen hasta ve yakınlarından verdikleri zarar geri istenebilir.
Lavaboları temiz kullanmaya özen gösterin.
Şüplelendiğiniz kişiyle karşı karşıya kaldığınızda kati suretle ilgili güvenliği haberdar edin.
Herhangi bir eşyanızın çalınması yahut sahipsiz bir çanta farkettiğinizde servisin sorumlu hemşiresine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Özel eşyalarınızı odanızdaki dolapta toplu olarak muhafaza ediniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bulunmasına önem veriniz. Kaldığınız odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde personele bilgi veriniz. Herhangi bir problemle karşılaşıldığında kesinlikle personelden yardım talep ediniz.
Arabanızı kurumun park alanında hastalara tahsis edilmiş kısımlara ve diğer araçların çıkmasına mani olmayacak şekilde bırakmaya özen gösteriniz.
Randevunuza vaktinde geliniz.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız randevudan minimum 30 dakika önce giderek, gerekli evrak işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Mobil telefonlarınızı hastanelerde sessizde tutunuz.
Refakatçi olarak gelenler, yaka kartlarını bulundurmalıdır. Sağlık çalışanlarının ikazlarını dinleyin.
Acil durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Doktorları haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Hastanelerin sizlerin olduklarını ve sağlık personelinin size hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Doktor vizite saatinde rahat muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Jinekoloji servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun olmaz. Ziyaretçilerin hasta yataklarına yatmaları yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Telefonla Hastane Randevu Alma-81

Tercihinize göre isterseniz mobil hattınızdan yahut da ev telefonunuzdan ALO 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan bireyin değil hekime görünecek şahsın TC kimlik No’sunu operatöre ileteceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirteceksiniz. Belli bir fikriniz yoksa arzu ettiğinizde ikamet ettiğiniz ilçeye dayanarak, tedavi görülecek hastaneler hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirteceksiniz. Uygunluk durumu göz önüne alınarak sizlere bilgi verip en uygun randevu zamanını söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veya saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-04

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları tamamlamanız isteniyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresine gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil de tedavi görecek hastanın Vatandaşlık numarasını sisteme yazacaksınız

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonra, doktora görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün veyahut saatini değiştirmek isterseniz web sitesinden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Biyoetik, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Genel Cerrahi, Geriatri, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Pratisyen, Radyasyon Onkolojisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Mamagrofi, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.
Bu makalemizi okuyanlar aşağıdaki sayfaları okudu.