Ekol Kulak Burun Boğaz Muayene Ücretleri

Sizlerin pratik konulara pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi düşüncesiyle kapsamlı çalışmalar hayata geçirdik. Ekol Kulak Burun Boğaz Muayene Ücretleri sayfasını incelerken bilgi verilen uyarıları incelemeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda pratik olarak makalelerimize gelebilmek için bu siteyi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri ve görevleri

Ekol Kulak Burun Boğaz  Muayene Ücretleri-57

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, ürolojik hastalıklar, endokrin sistem hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı operasyonlar yapılabilmekte ve daha önce ölümle neticelenen operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelebilen, virüsler tarafından ortaya çıkan ve bazıları sirayet edebilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen sarılıklara kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından takip edilebilmektedir.

Kalp Hastalıkları : Yeni doğan bebeklerden, en ileri yaşlardaki erişkinlere kadar her türlü kalp hastasına tanı ve tedavi imkanı sağlanmaktadır.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Ekol Kulak Burun Boğaz  Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-48Hastanenin kapalı alanlarında bağırarak konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Hastane koyduğu kurallara uymayan; cihazlara kasten zarar veren, yapılan ikazları ciddiye almayan hasta ile yakınlarından verdikleri zarar istenebilir.
Çöpünüzü evsel atık kutusuna atınız. Lavaboları temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüphe duyduğunuz durumla karşılaştığınızda hemen servisin sorumlusunu haberdar ediniz.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi kalması durumuna özen gösteriniz.
Yattığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek düzenli olmasını sağlayınız. TV izlerken sesi fazla açmamaya özen gösteriniz.
Odanızda bulunan eşyaların bozulması durumunda personele haber veriniz.
Bir sorunla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden personelden yardım isteyiniz.
Arabanızı kurumun park alanında ziyaretçilere ayrılmış alanlara ve başka araçların çıkmasına mani olmayan biçimde bırakın.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde çocuk götürmeyin. Sağlık kurumuna yiyecek götürmemelisiniz. Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane personeline ve öteki hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumunun ilkelere uyun. Ayrıcalık istemeyin. Güvenlik görevlilerinin ikazlarını dikkate alın.
Acil müdahale gerektiren haller dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Yataklar düzenli tutulmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-39

İsteğe bağlı olarak cep hattından veyahut sabit telefonunuz ile Alo 182 hizmetini arayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan bireyin değil muayene olacak bireyin Vatandaşlık numarasını görevliye belirtiyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini iletiyorsunuz. Belli bir bilginiz yoksa sorarsanız bulunulan vilayete göre, muayene olunacak hastane hakkında yönlendirmede bulunuluyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati belirteceksiniz. Müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak size uygunluk verip en son randevu tarihini bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini yahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız 182’den değişiklik yapabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

İnternetten Randevu alma-87

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki gerekli alanları tamamlamanız gerekir. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, mail adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil hekime görünecek bireyin Vatandaşlık numarasını sayfaya yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumuna göre gideceğiniz gün ve saati gireceksiniz.

Aldığınız randevunun gününü veyahut saatini değiştirmek isterseniz bu web sitesinden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Ekol Kulak Burun Boğaz Muayene Ücretleri makalesini okuyanlar bunları inceledi.