Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi (Ankara) Randevu Alma İletişim

Sizlerin konulara zorluk çekmeden ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle araştırmalar yaptık. Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi (Ankara) Randevu Alma İletişim makalesini okurken altı çizilen ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte aradığınızda pratik olarak web sitemize ulaşabilmek için hastane.uzman.org’u favori listenize ekleyebilirsiniz.

Hastane bazı servisleri, hizmet kapsamları

Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi (Ankara)  Randevu Alma İletişim-01

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı kişilerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Birçok hastalıkta erken tedavi tedavi başarısını da artırmaktadır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden bazıları; organ fonksiyonlarını değerlendiren kan testleri, sarılık testi, dışkıda kan aranması.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla alakalı hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi (Ankara)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-17 Çöpünüzü çöp kutusuna atmaya özen gösterin.
WC’leri temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi şahısla karşılaştığınızda kati suretle sorumluyu haberdar edin.
Eşyanızın çalınması ya da himin olduğu belli olmayan bir eşya gördüğünüz durumda ilgili servisin sorumlu hemşiresine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu durumlar haricinde ziynet eşyası getirmeyiniz. Aracınızda değerli eşya bırakmamaya özen gösterin. Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bulunmasına dikkat ediniz. Yabancılardan yardımlarını talep etmeyiniz.
TV seyrederken sesi çok fazla açmamaya özen gösterin. Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu kontrolünde kullanınız.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız. Hastaneye gidiyorsanız aldığınız randevudan minimum 30 dk. önceden giderseniz, kayıt işlemlerini yaptırabilirsiniz. Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde küçük çocuk götürmeyiniz.
Sağlık kurumuna içecek götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı sağlık kurumunda kısık seste kullanınız.
Refakatçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını takmalıdır. Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara hoşgörülü olunuz.
Hastanenin kurallara uyunuz. Ayrıcalık istemeyin.
Çok acil durumlar haricinde öncelik talebinde bulunmayınız. Yetkili doktorlar dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
Doğum bölümlerinde erkeklerin kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.
Hasta yatakları düzenli tutulmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi-33

Tercihinize göre mobil telefonunuzdan yahut da ev telefonunuzdan ALO 182 hizmet hattını arayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan şahsın değil tedavi görecek kişinin TC kimlik numarasını asistanlara belirteceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten sonraki aşamada, tedavi görecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra randevu saat ve günü belirteceksiniz. Uygun olma durumuna göre size müsaitlik verip en uygun zamanı aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veya saatini değiştirmek işlemi için Alo 182 hattından değişiklik yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu alma

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-28

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki gerekli alanları doldurmanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan kimsenin değil de sağlık hizmeti alacak şahsın Vatandaşlık numarasını web sitesine yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini seçeceksiniz. Bir fikriniz bulunmuyorsa öneri talebinde bulunmak istediğinizde 182’yi arayarak görevlilere akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak randevu gün ve saati bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veyahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Biyoetik, Çocuk Alerjisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Endodonti, Genel Cerrahi, Geriatri, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Nefroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Psikoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik, Üroloji, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.
Bu sayfamızı okuyanlar aşağıdakileri ziyaret etti.