Doruk Özel Bursa Hastanesi Muayene Ücretleri

Ziyaretçilerimizin doğru bilgilere en kolay yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi amacıyla detaylı çalışmalar oluşturduk. Doruk Özel Bursa Hastanesi Muayene Ücretleri yazımızı incelerken bilgi verilen tavsiyeleri okumayı unutmayın. İleride aradığınızda pratik olarak sayfalarımıza gelebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Sağlık kurumlarının birimleri ve uzmanlık alanları

Doruk Özel Bursa Hastanesi Muayene Ücretleri-17

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı 2 grupta incelenmektedir. İlki; çeşitli rahatsızlıkların habercisi olan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık habercisidir. Pek çok kez vücutta var olan doku tahribatının belirtisidir. Akut ağrı vücudun alarm mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, kemik hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

Doruk Özel Bursa Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-50Hastane içerisinde bağırarak konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir.
Hastane içerisinde bağırarak konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini bozacağından çok hassasiyet gösterilmelidir.
Tedavi edildiğiniz serviste teslim aldığınız ekipmanların kullanımında özen gösteriniz.
Hastanenin yönetmeliklerine uymak istemeyen; binaya kasti zarar veren, yapılan uyarıları ciddiye almayan hastalar ve refakatçilerinden verdikleri zarar tahsil edilebilir.
Eşyalarnızı dolabınızda tertipli şekilde muhafaza ediniz.
Otomobilinizde kıymetli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat edin.
Odanın temiz olmasına özen göstererek derli toplu olmasını sağlayınız.
Televizyon izlerken sesi çok fazla açmayın.
Odanızda bulunan eşyaların kırılması durumunda personele bilgi veriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu eşliğinde kullanın. Arabanızı hastanenin otoparkında hastalara ayrılmış kısımlara ve diğer araçların hareketine mani olmayan şekilde bırakın. Hastaneye içecek götürmeyin.
Yangın merdivenlerini amacı dışında işgal etmeyin.
Doktor sırasına uymalı, başka hastaların önüne geçmemelisiniz. İlgili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluğuna göre planlanır.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi kalamaz.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır. Yataklar tertipli tutulmalıdır.
Refakatçilerin yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-82

Tercihinize bağlı olarak mobil telefonunuz ile veya sabit telefon ile ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan kimsenin değil hekime görünecek hastanın Vatandaşlık No’sunu ilgili kişiye ileteceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonraki adımda, muayene olacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra randevu gün ve saati belirteceksiniz. Uygunluk durumuna göre sizlere uygunluk verip kesin tarihi bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-08

Bağlantıdaki siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız istenir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, mail adresine gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil doktora görünecek hastanın TC kimlik numarasını web sitesine gireceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonra, muayene olacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini seçiyorsunuz. Herhangi bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa fikir istemek isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayıp ilgili kişiye akıl danışabilirsiniz.

Hastane seçildikten sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih yahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Dermatoloji, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Nöroloji, Perinatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Üroloji, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları mevcuttur.
Bu sayfamızı gözden geçirenler bu makaleleri inceledi.