Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi (İzmir) Randevu Alma İletişim

Değerli okuyucularımızın geniş kapsamlı verilere zahmet çekmeden göz atabilmesi ve anlayabilmesi için detaylı araştırmalar gerçekleştirdik. Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi (İzmir) Randevu Alma İletişim yazımızı okurken vurgulanan ipuçlarını gözden geçirmeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla web sitemize girebilmek için web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Sağlık kurumlarının servisleri, hizmet kapsamları

Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi (İzmir)  Randevu Alma İletişim-72

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi için cilt alerji testleri yapılır. Uykuda solunum problemleri aritmi gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en önemli hastalıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu en sık ratlanılanıdır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede mevcut tüm bölümler ile destek gören acil servis, gece boyunca hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları ile desteklenmektedir. Öteki servislerde ise nöbet tutan doktorlar acil servis tarafından çağrıldıklarına çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunmaktadır.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi (İzmir)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-39 Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami hassasiyet gösterilmelidir.
Tedavi gördüğünüz klinikte bulunan ve teslim aldığınız ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Hastanenin yönetmeliklerine uymayan; cihazlara hasar veren, uyarıları dinlemeyen hastalar ile yakınlarından uğrattıkları hasar talep edilebilir.
Çöpünüzü çöp kutularına atın.
Lavaboyu temiz kullanın.
Şüphe duyduğunuz herhangi kişiyle karşı karşıya gelirseniz ilgili personeli durumdan haberdar edin. Yatmaya gelirken zorunlu haller haricinde kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Kişisel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta tertipli olarak saklayınız.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi kalmasına dikkat edin. Kaldığınız odanın temiz olmasına özen göstererek tertipli kalmasını sağlayın.
Televizyon seyrederken sesi çok fazla açmamaya özen gösteriniz.
Otomobillerinizi kurumun otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başka arabaların ilerlemesine mani olmayacak biçimde bırakın.
Aldığınız randevuya vaktinde gelmeye özen gösteriniz.
Hastaneye içecek götürmeyiniz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Hastane işleyişiyle ilgili ilkelere uyunuz. Ayrıcalık talebinde bulunmayın.
Muayene sırasına riayet etmeli, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Sorumlu sağlık çalışanları haricinde müdahale edenlere izin vermeyiniz.
Hastane personelini baskı altına almaya çalışmayın.
Hastanelerin sizlere ait olduğunu ve sağlık çalışanlarının sizlere hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Hasta yatakları temiz kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefondan Hastane Randevu Alma-16

Tercihinize göre isterseniz cep telefonunuzla yahut da sabit telefonunuz ile Alo 182 telefonunu çevirerek hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan şahsın değil sağlık hizmeti alacak bireyin TC kimlik numarasını ilgili kişiye belirteceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki aşamada, tedavi görecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi belirteceksiniz. Uygunluk durumuna göre size kesin randevu zamanını belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarih ya da zamanını değiştirmek işlemi için 182’den değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi-39

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, eposta adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de muayene olacak kimsenin TC kimlik No’sunu siteye yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Bir tercihiniz bulunmuyorsa yardım talebinde bulunmak isterseniz 182’yi arayıp görevliye sorabilirsiniz.

Hastane tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati seçiyorsunuz.

Aldığınız randevu tarih veya zamanını başka zamana almak işlemi için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Göğüs Onkolojisi, Hepatoloji, Kardiyoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Pratisyen, Radyoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Parazitoloji, Üroloji, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.
Bu sayfamızı inceleyenler bu makaleleri inceledi.