Devlet Hastanesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Randevu Alma

Değerli okuyucularımızın doğru verilere zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle özenli derlemeler yaptık. Devlet Hastanesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Randevu Alma bilgilerini okurken bilgi verilen uyarıları okumayı ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak sayfalarımıza erişebilmek için sitemizi favori listenize ekleyin.

Sağlık kurumlarının birimleri, hizmet kapsamları

Devlet Hastanesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Randevu Alma-30

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, böbrek hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde bilhassa kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser hakkında bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin tanısı için ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum rahatsızlıkları kalp gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzmanlık gerektiren bir branştır. Çocukların gelişme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

Devlet Hastanesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Randevu Alma-hastane-kurallari-77Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Bulunduğunuz serviste size teslim edilen tüm ekipmanların kullanımında özen gösteriniz.
Hastanenin koyduğu kurallara uymayan; malzemelere bilerek zarar veren, yapılan ikazları ciddiye almayan hasta ve yakınlarından uğrattıkları zarar talep edilebilir.
Çöplerinizi evsel atık kutusuna atınız.
Şüphe duyduğunuz olayla karşı karşıya gelirseniz hemen güvenliği haberdar ediniz.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu haller haricinde fazla miktarda para getirmeyiniz.
Kişisel eşyalarınızı odanızdaki dolabınızda derli toplu olarak muhafaza ediniz.
Bulunduğunuz odanın temiz kalmasına özen göstererek tertipli tutulmasını sağlayınız.
Odada bulunan ekipmanların kırılması halinde ilgili hastane personeline haber verin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Arabanızı kurumun otoparkında hastalara tahsis edilmiş alanlara ve diğer araçların ilerlemesine mani olmayan biçimde park ediniz.
Hastanelere giderken beraberinizde yalnızca bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık oluşturur ve sağlık personelinin rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Sağlık kurumlarına giderken size verilen saatten minimum 30 dakika önceden giderek, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumuna beraberinizde küçük bebek götürmeyiniz. Hastane çalışanlarına ve öteki hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Hastane işleyişiyle ilgili ilkelere uyun. Ayrıcalık talep etmeyin. Hastane personelinin ikazlarını dikkate alın.
Yangın merdivenlerini gereksiz yere kullanmayın.
Çok acil haller dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Doktorların vizite sırasında sağlıklı muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Klinik içerisinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı ve işi biten sandalyeler geri bırakımalıdır.
Canlı çiçeklerin hasta odasında muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi-99

Tercihinize göre ister cep telefonunuzla yahut da sabit telefonla ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan kişinin değil de hekime görünecek şahsın TC kimlik No’sunu operatöre belirtiyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonra, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak size uygunluk verip uygun randevu tarihini bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün yahut zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değiştirebilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Webden Randevu alma-57

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile şifre, eposta adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de doktora görünecek bireyin TC kimlik No’sunu siteye yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumuna göre randevu tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veyahut saatini değiştirmek işlemi için web sitesinden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Beslenme Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Romatolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Geriatri, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Parazitoloji, Üroloji, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları yer almaktadır.
Bu yazımızı inceleyenler aşağıdaki makaleleri inceledi.