Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri

Okuyucularımızın detaylı sayfalara en kolay yoldan erişebilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla kapsamlı çalışmalar oluşturduk. Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri makalesini okurken bilgi paylaşılan diğer yazıları okumayı ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda kolayca web sitemize girebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyin.

Hastanelerin bazı bölümleri ve görevleri

Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi  İletişim Bilgileri-77

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde özellikle infertilite takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu birimde kanser hakkında bilgi sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi pek çok yan branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Hematoloji, Kardiyoloji.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede bölümler tarafından desteklenen Acil Servis, gece saatlerinde hastanede kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları ile desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbetteki hekimler acil servis tarafından çağrıldıkları zaman çok hızlı davranarak acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılır. Bunun dışında bir muayene odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişim çağındaki çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi  İletişim Bilgileri-hastane-kurallari-75Sağlık kurumunun kapalı alanlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır. Tedavi gördüğünüz serviste bulunan ve sizlere teslim edilen ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Hastanenin koymuş olduğu kurallara uymamakta direnen; cihazlara isteyerek hasar veren, ikazları kaale almayan hasta ve refakatçilerinden verdikleri hasar geri istenebilir.
Herhangi bir eşyanızın çalınması veya sahipsiz herhangi bir torba gördüğünüz durumda bölümün sorumlu güvenlik görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Aracınızda kıymetli eşya bırakmamaya dikkat ediniz.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi kalması durumuna özen gösteriniz.
Bulunduğunuz odanın temiz olmasına özen göstererek derli toplu olmasını sağlayınız.
TV izlerken sesini çok fazla açmamaya özen gösteriniz.
Odadaki tıbbi teçhizatları sorumlu bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin. Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Hastanelere yiyecek götürmemelisiniz.
Refakatçi olarak gelenler, ziyaretçi/refakatçi kartını bulundurmalıdır.
Güvenlik personelinin uyarılarını dinleyiniz.
Acil müdahale gerektiren durumlar dışında öncelik istemeyiniz.
Hekimleri baskı altına almaya çalışmayın.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre belirlenir.
Doktorların vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına uzanmaları yasaktır.
Elektrik ve sular kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

ALO 182 Hastane Randevu Alma-60

Tercihinize göre ister mobil telefonla veya ev telefonundan Alo 182 hizmetini tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil tedavi görecek kimsenin TC kimlik No’sunu operatörlere veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Belli bir ön bilginiz yoksa istediğinizde yaşadığınız ilçeye bağlı olarak, muayene olunacak sağlık kuruluşu hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra randevu saat ve günü belirteceksiniz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak size bilgi aktarıp kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Aldığınız randevu tarih yahut saatini başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi-02

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları tamamlamanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil sağlık hizmeti alacak hastanın TC kimlik numarasını web sitesine yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak randevu gün ve saati seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü veyahut zamanını başka zamana almak işlemi için MHRS’den uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri yazısını inceleyenler aşağıdakileri inceledi.