Bursa Retina Göz Merkezi Muayene Ücretleri

Değerli okuyucularımızın kapsamlı bilgilere kolayca ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi için uzun süren çalışmalar gerçekleştirdik. Bursa Retina Göz Merkezi Muayene Ücretleri yazısını gözden geçirirken bilgi paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar aradığınızda rahatlıkla makalelerimize girebilmek için bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Hastanelerin bazı bölümleri ve uzmanlık alanları

Bursa Retina Göz Merkezi  Muayene Ücretleri-88

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman hekimler tarafından incelenmektedirler.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Gastroenteroloji : Özofagusun çeşitli nedenlerle oluşmuş darlıkları, özellikle de benign fibrotik darlıkları buji ve balon yardımı ile dilate edilmektedir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk dişlerinin tedavileri, uzmanlık gerektiren ayrı bir branştır. Çocukların gelişim döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Hastanelerde bu kurallara uyun

Bursa Retina Göz Merkezi  Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-67Eşyanızın kaybolması veya sahibi olmayan bir poşet farkettiğinizde servisin sorumlu güvenlik personeline haber veriniz.
Şahsi eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta düzenli şekilde saklayınız.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bulunmasına dikkat edin.
Yabancılardan yardımlarını istemeyiniz. Bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden personelden yardım talep ediniz.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Arabanızı kurumun park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş alanlara ve başka arabaların çıkmasına engel olmayacak biçimde park edin.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız aldığınız randevudan minimum 30 dk. önceden giderseniz, gerekli evrak işlemlerini halledebilirsiniz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz.
Acil müdahale gerektiren haller haricinde öncelik istemeyiniz.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna bakılarak belirlenir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, işi biten sandalyeler iade edilmelidir. Hasta odalarındaki yataklar düzenli tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır. Işıklar ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi-00

Tercihinize göre cep telefondan ya da ev hattından ALO 182 servis hattını arayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de tedavi görecek kimsenin TC kimlik numarasını operatöre belirtiyorsunuz

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevu almayı istediğini belirteceksiniz. Herhangi bir tercihiniz yoksa isterseniz bulunulan ilçeye dayanarak, tedavi görülecek hastane ile ilgili yönlendirme yapılıyor.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi bildiriyorsunuz. Uygun olma durumuna göre sizlere teyit verip en uygun randevu tarihini bildiriyorlar.

Aldığınız randevunun tarihini veya zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

İntenet üzerinden Randevu alma-93

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız ekrandaki gerekli bilgileri doldurmanız isteniyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik No’sunu web sitesine gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki aşamada, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini vereceksiniz. Bir bilginiz bulunmuyorsa yardım istemek isterseniz Alo 182 hattını arayıp görevlilere akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak randevu tarih ve zamanı gireceksiniz.

Aldığınız randevu tarihini yahut zamanını başka zamana almak için bu web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.

Bursa Retina Göz Merkezi Muayene Ücretleri sayfasını gözden geçirenler aşağıdakileri okudu.