Bursa Çekirge Devlet Hastanesi Semt Polikliniği Randevu Alma İletişim

Siz okuyucularımızın sayfalara pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla uzun süren araştırmalar gerçekleştirdik. Bursa Çekirge Devlet Hastanesi Semt Polikliniği Randevu Alma İletişim sayfasını gözden geçirirken paylaşılan diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla web sitemize girebilmek için sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz.

Hastane bazı bölümleri ve hizmet alanları

Bursa Çekirge Devlet Hastanesi Semt Polikliniği Randevu Alma İletişim-31

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı 2 grupta ele alınmaktadır. Birincisi; türlü rahatsızlıkların uyarıcısı olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalık belirtisidir. Pek çok kez vücudumuzda var olan bir doku tahribatının habercisidir. Akut ağrı vücudun uyarı sisteminin önemli bir bileşenidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun her bölgesinde kendini gösterebilen, bakteriler tarafından ortaya çıkan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. ishallerden ciddi hatta ölümcül olabilen sarılıklara kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından takip edilir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Gözün tüm ameliyatlarında deneyimli cerrahlar tarafından uygulanan en modern teknikler ve cihazlar kullanılmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının tanısı için cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum rahatsızlıkları kalp gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede tüm branşlar tarafından desteklenen acil servis, gece boyunca hastane içinde kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli ile desteklenmektedir. Diğer bölümlerde ise nöbet tutan hekimler acil servisten çağrıldıklarına mümkün olduğunca kısa bir süre içinde acil konsültasyona destek verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir travma odası bulunur.

Sağlık kuruluşlarında dikkat etmeniz gerekenler

Bursa Çekirge Devlet Hastanesi Semt Polikliniği Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-40 Görevli doktorlar haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Televizyon izlerken sesi çok açmayınız.
Hastane koyduğu kurallara uymak istemeyen; malzemelere kasti hasar bırakan, yapılan uyarıları dinlemeyen hastalar ve refakatçilerinden sebebiyet verdikleri hasar talep edilebilir.
Şüpheli kişiyle karşı karşıya kaldığınızda personeli durumdan haberdar edin. Eşyalarnızı odanızdaki dolabınızda derli toplu saklayınız. Tanımadığınız kişilerden yardım etmelerini istemeyiniz.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle yetkililerden yardım talep edin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Arabanızı hastanenin park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başka arabaların çıkmasına engel olmayacak biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız beraberinizde tek bir refakatçi bulundurmanız yeterli olur. fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur bu yüzden doktorların rahat çalışmalarına mani olur.
Hasta olmadıkları sürece sağlık kurumlarına yanınızda küçük çocuk götürmeyiniz.
Hastaneye yiyecek götürmeyiniz. Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessiz moda tutunuz.
Refakatçiler, kendilerine verilen yaka kartlarını takmalıdır.
Doktorlara ve öteki hastalara anlayışlı olunuz.
Sağlık personelinin uyarılarını dinleyiniz.
Acil çıkışları gereksiz yere kullanmayın.
Muayene sırasına uymalı, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Hastanelerin sizlerin olduğunu ve sağlık personelinin sizlere hizmet verdiğini unutmayınız.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitliğine göre planlanır.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Hastane içinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-31

İsteğe bağlı olarak mobil telefonunuzla yahut sabit telefonunuz ile ALO 182 servis hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan bireyin değil de muayene olacak şahsın TC kimlik numarasını ilgili kişilere veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonra, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Bir hastane tercihiniz yoksa talep ederseniz ikamet ettiğiniz yerleşime dikkat edilerek, tedavi görülecek sağlık kuruluşları hakkında öneride bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Müsait olma durumu göz önüne alınarak size bilgi verip uygun randevu tarihini iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü yahut saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hattından değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu alma

İnternetten Randevu Alma Sistemi-14

Bağlantıdaki siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ve şifre, mail adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin Vatandaşlık numarasını ilgili yere gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Herhangi bir fikriniz yoksa yardım almak için 182’yi arayarak görevliye danışabilirsiniz.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak randevu tarih ve zamanı gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini veyahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız bu web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Onkolojisi, Dermatoloji, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Cerrahisi, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Genetik, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.
Bu sayfamızı okuyanlar aşağıdaki makaleleri inceledi.