Bakırköy Kızılay Tıp Merkezi Muayene Ücretleri

Sağlık kurumu konusunda arama yapanların kaliteli yazılara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle çalışmalar oluşturduk. Bakırköy Kızılay Tıp Merkezi Muayene Ücretleri makalesini gözden geçirirken bilgi verilen uyarıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Gelecekte aradığınızda kolaylıkla makalelerimize girebilmek için web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Hastanelerin bölümleri ve ilgi alanları

Bakırköy Kızılay Tıp Merkezi Muayene Ücretleri-94

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının tanısı amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyku durumunda solunum problemleri kardiyovasküler gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en önemsenmesi gereken hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

Bakırköy Kızılay Tıp Merkezi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-13Yangın merdivenini gereksiz yere kullanmayın.
Hastane kurallarına karşı çıkan; techizatlara kasten zarar veren, yapılan uyarıları önemsemeyen hastalar ile refakatçilerinden sebep oldukları zarar istenebilir.
WC’leri temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüpheli herhangi şahısla karşılaştığınızda en kısa sürede hastane personelini bilgilendirin.
Otomobilinizde değerli eşya bırakmayınız.
Televizyon seyrederken sesini çok fazla açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların arızalanması durumunda personele bilgi verin. Arabanızı hastanenin park alanında hastalara tahsis edilmiş kısımlara ve başkalarının araçlarının çıkmasına engel olmayan biçimde park ediniz.
Hastanelere giderken aldığınız randevudan en az 30 dakika önceden giderek, kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece hastaneye giderken yanınızda bebek götürmeyiniz.
Hastaneye yiyecek götürmeyin.
Mobil cihazlarınızı hastane içerisinde sessize alınız.
Doktorlara ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili kurallara uymaya özen gösteriniz. Ayrıcalık istemeyiniz. Sağlık personelinin ikazlarını dikkate alınız. Acil müdahale gerektiren durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre planlanır.
Refakatçi kartı olmayanlar hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Klinik içerisinde doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında bulundurulması yasaktır.
Refakatçilerin hasta yataklarına uzanmaları yasaktır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi-54

Tercihinize bağlı olarak cep hattınızdan veyahut sabit telefondan Alo 182 hizmetini arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de muayene olacak bireyin Vatandaşlık No’sunu ilgili kişilere iletiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz saat ve günü bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak size uygunluk verip en uygun randevu tarihini bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih ya da saatini değiştirmek isterseniz Alo 182 hattından değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi-24

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile şifreniz, email adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil tedavi görecek kişinin TC kimlik numarasını açılan sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonra, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu zaman ve tarihi gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini ya da zamanını değiştirmek isterseniz web sitesinden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Beslenme Uzmanı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Psikiyatrisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Geriatri, Halk Sağlığı, İmmünoloji, Nöroloji, Perinatoloji, Pratisyen, Psikoloji, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Genetik, Üroloji, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.
Bu makalemizi inceleyenler aşağıdakileri inceledi.