Aydın Göz Hastanesi Muayene Ücretleri

Değerli okuyucularımızın değerli bilgilere en kolay yoldan erişebilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle uzun süren çalışmalar yaptık. Aydın Göz Hastanesi Muayene Ücretleri makalesini okurken bilgi verilen uyarıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca makalelerimize girebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Sağlık kurumlarının bölümleri ve görevleri

Aydın Göz Hastanesi Muayene Ücretleri-54

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Bu birimde kanser ile ilgili bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi birçok branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm hastalıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Hematoloji, Kardiyoloji.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın şikayetlerinin geçmesini takiben bu şikayetlerin nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uykuda solunum bozuklukları aritmi gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

Aydın Göz Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-39Hastane içerisinde Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Şüplelendiğiniz durumla karşı karşıya kaldığınızda vakit haybetmeden ilgili sorumluyu bilgilendiriniz.
Eşyanızın çalınması yahut sahibi belirsiz bir torba gördüğünüz durumda ilgili servisin sorumlu görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyin. Yatmaya gelirken zorunlu kalmadıkça kıymetli eşyalarınızı getirmemeye dikkat edin.
Özel eşyalarınızı odanızdaki dolapta düzenli saklayınız.
Tanımadıklarınızdan yardımlarını talep etmeyiniz. TV izlerken sesini fazla açmamaya özen gösterin.
Odanızda bulunan eşyaların arızalanması durumunda ilgili hastane personeline bilgi veriniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle personelden yardımda bulunmasını talep ediniz.
Hastaneye giderken sizinle beraber tek bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. Daha fazla kişi gereksiz yere kalabalık oluşturur ve sağlık çalışanlarının rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Randevunuza erken gelmeye özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız randevunuzdan en az yarım saat önce giderseniz, gerekli evrak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Ziyaretçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Yangın çıkışlarını amacı dışında işgal etmeyin.
Doktor sırasına riayet etmeli, başkalarının hakkını yememelisiniz.
Acil müdahale gerektiren haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak belirlenir.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaktır.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Refakatçilerin yataklara uzanmaları yasaktır.
Elektrik ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-07

İsteğe bağlı olarak mobil telefondan yahut ev hattınızdan ALO 182 hizmet hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevuyu alan kişinin değil tedavi görecek bireyin Vatandaşlık No’sunu asistana belirtiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi belirteceksiniz. Müsait olma durumu dikkate alınarak sizlere müsaitlik verip en uygun zamanı iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün ya da saatini değiştirmek işlemi için Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi-36

Belirtilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız isteniyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan kişinin değil doktora görünecek hastanın TC kimlik No’sunu ilgili yere giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak randevu gün ve saati seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veya saatini değiştirmek işlemi için MHRS’den uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Estetisyen, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, İmmünoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üroloji, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları mevcuttur.
Bu makalemizi inceleyenler bu sayfaları inceledi.