Avusturya Sen Jorj Hastanesi (İstanbul) Randevu Alma İletişim

Değerli ziyaretçilerimizin güncel verilere en kolay yoldan ulaşabilmesi ve anlayabilmesi için çalışmalar hayata geçirdik. Avusturya Sen Jorj Hastanesi (İstanbul) Randevu Alma İletişim yazısını incelerken bilgi verilen ipuçlarını incelemeyi atlamayın. İleride ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize gelebilmek için hastane.uzman.org’u favori listenize ekleyin.

Hastane bazı birimleri, görevleri

Avusturya Sen Jorj Hastanesi (İstanbul)  Randevu Alma İletişim-70

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Hematoloji: Bu hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut bölümler ile desteklenen acil servis, gece saatlerinde de hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli tarafından desteklenir. Diğer bölümlerde ise nöbette bulunan hekimler acil servise çağrıldıkları zaman çok çabuk davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir resüssitasyon odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun büyüme çağında çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların düzgün ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

Avusturya Sen Jorj Hastanesi (İstanbul)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-00Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme süreceğini bozacağından oldukça hassasiyet gösterilmelidir.
Bulunduğunuz serviste size teslim edilen tüm malzemelerin kullanımında özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi bir durumla karşılaştığınızda vakit haybetmeden personeli durumdan haberdar ediniz.
Eşyanızın kaybolması yahut ortaya bırakılmış poşet görülmesi halinde ilgili servisin sorumlu personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Yatış için gelecekseniz zorunlu kalmadıkça kıymetli eşya getirmeyiniz.
Kişisel eşyalarınızı odanızdaki dolabınızda tertipli şekilde muhafaza ediniz.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini istemeyiniz.
TV seyrederken sesini çok fazla açmayınız.
Odanızda bulunan demirbaşların bozulması halinde hastane personeline haber verin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Sağlık kurumlarına giderken sizinle beraber bir refakatçi bulunması yeterlidir. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur bu yüzden doktorların rahat çalışmalarına engel teşkil eder.
Hastanelere giderken aldığınız randevudan en az 30 dk. önceden giderek, gerekli kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece hastanelere giderken yanınızda bebek götürmeyiniz.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmemelisiniz.
Ziyaretçi olarak gelenler, yaka kartını bulundurmalıdır.
Sağlık kurumunun ilkelere uyunuz. İltimas talep etmeyin.
Hastanelerin sizlerin olduğunu, sağlık çalışanlarının da size hizmet verdiğini unutmayın.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Hastane içinde hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

ALO 182 Hastane Randevu Alma-88

İster cep telefonunuzdan yahut sabit telefonla Alo 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan bireyin değil de tedavi görecek bireyin TC kimlik numarasını operatörlere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini vereceksiniz. Belli bir fikriniz bulunmuyorsa talep ettiğinizde ikamet ettiğiniz şehre dikkat edilerek, muayene olunacak sağlık kuruluşu hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumuna göre size bilgi aktarıp en uygun randevu tarihini aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih ya da saatini değiştirmek için 182’den değişiklik yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Webden Randevu Alma Sistemi-92

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, email adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan kişinin değil de tedavi görecek kimsenin TC kimlik No’sunu web sitesine gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Herhangi bir ön bilginiz bulunmuyorsa yardım almak isterseniz Alo 182 hattını arayarak asistana sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz tarih ve zamanı bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veya saatini değiştirmek işlemi için MHRS’den uygun revizyonu yapabilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Endodonti, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Prostodonti, Radyoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik, Rontgen, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları yer almaktadır.
Bu sayfamızı okuyanlar aşağıdakileri ziyaret etti.