Atakent Hospital (Yalova) Randevu Alma İletişim

Değerli ziyaretçilerimizin güncel yazılara en kısa yoldan erişebilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle uzun süren araştırmalar gerçekleştirdik. Atakent Hospital (Yalova) Randevu Alma İletişim makalemizi gözden geçirirken önemi vurgulanan uyarıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. İleride aradığınızda kolaylıkla yazılarımıza gelebilmek için hastane.uzman.org’u favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastane bazı bölümleri, ilgi alanları

Atakent Hospital (Yalova) Randevu Alma İletişim-72

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde kadın hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, kemik hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Mamografi : Meme hastalıklarının tanı ve tedavisinin modern yöntemlere göre yapıldığı kapsamlı bir merkezdir.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin fonksiyonları. Ayrıca metabolik sendrom gibi metabolizma hastalıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının değerlendirilmesi için ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları serebrovasküler gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en ciddi hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

Atakent Hospital (Yalova) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-76Hastanelere giderken yanınızda sadece bir refakatçi olması yeterli olur. fazla kişi lüzumsuz yere kalabalık oluşturur bundan ötürü doktorların rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Araçlarınızı kurumun otoparkında hastalara ayrılmış kısımlara ve başka arabaların çıkmasına mani olmayacak şekilde park ediniz. Aracınızda kıymetli eşya bırakmamaya dikkat ediniz.
Tuvaletleri temiz kullanınız.
Sağlık kurumunda Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastane içerisinde yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme süreçlerini bozacağından çok dikkat edilmelidir.
Yattığınız bölümde bulunan ve sizlere teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Hastane koyduğu kurallara uymayan; techizatlara kasti olarak hasar bırakan, ikazları kaale almayan hastalar ve refakatçilerinden uğrattıkları hasar tahsil edilebilir.
Özel eşyalarınızı odanızdaki dolapta derli toplu olarak saklayınız.
Aracınızda kıymetli eşyalarınızı bırakmamaya özen gösterin.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi kalmasına önem verin. Personel harici kişilerden yardım etmelerini istemeyiniz.
Televizyon seyrederken sesi çok açmamaya özen gösteriniz.
Odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde hastane personeline bilgi veriniz.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi teçhizatları bir yetkili eşliğinde kullanınız.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden hastane personelinden yardım isteyiniz.
Araçlarınızı kurumun otoparkında hastalara ayrılmış yerlere ve başka araçların çıkmasına mani olmayacak şekilde park ediniz. Sağlık kurumlarına giderken yanınızda bir refakatçi olması yeterli olur. Daha fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık oluşturur bu yüzden personelin rahat çalışmalarına mani olur.
Aldığınız randevuya vaktinde geliniz.
Hastalanmadıkları sürece hastanelere giderken beraberinizde küçük çocuk götürmemelisiniz. Hastaneye içecek götürmemelisiniz.
Muayene sırasına riayet etmeli, diğerleninin hakkını yememelisiniz.
Hastane çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna göre planlanır.
Klinikte doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, işi biten tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir. Canlı çiçeklerin hasta odalarında bakılması yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

ALO 182 Hastane Randevu Alma-78

Tercihinize göre mobil telefonunuzla veya ev telefonunuzla ALO 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de doktora görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını operatöre belirteceksiniz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonraki adımda, muayene olacak kimsenin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini iletiyorsunuz. Herhangi bir hastane tercihiniz yoksa istediğinizde ikamet ettiğiniz vilayete dikkat edilerek, muayene olunacak sağlık kuruluşu hakkında bilgi veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumuna göre size bilgi verip en son randevu tarihini iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun gün veya zamanını başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

İntenet üzerinden Randevu alma-69

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, eposta adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık No’sunu web sitesine yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonraki aşamada, tedavi görecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün ya da zamanını başka zamana almak işlemi için web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.

Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoloji, Göğüs Onkolojisi, Hepatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Metabolik Cerrahi, Perinatoloji, Psikiyatri, Radyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.
Bu yazımızı gözden geçirenler aşağıdaki sayfaları ziyaret etti.