Akdeniz Üniversitesi Hastanesi (Antalya) Randevu Alma İletişim

Sağlık kuruluşu konularında arama yapanların geniş kapsamlı konulara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle kapsamlı derlemeler oluşturduk. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi (Antalya) Randevu Alma İletişim sayfamızı okurken bilgi verilen uyarıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla web sitemize gelebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Hastanelerin bazı servisleri ve görevleri

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi (Antalya) Randevu Alma İletişim-94

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde etkin yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi amacıyla solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyurken solunum problemleri ani ölüm gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi (Antalya) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-52Tedavi gördüğünüz bölümde teslim aldığınız malzemelerin kullanımında özen gösteriniz.
Hastanenin kurallarına uymamakta direnen; cihazlara kasti zarar veren, uyarıları ciddiye almayan hasta ile yakınlarından uğrattıkları hasar istenebilir.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi kalmasına dikkat ediniz.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
TV seyrederken sesi çok açmayınız.
Odada bulunan ekipmanların bozulması durumunda hastane personeline haber verin.
Odadaki tıbbi teçhizatları bir yetkili kontrolünde kullanmaya özen gösteriniz.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden personelden yardım talep edin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Otomobillerinizi kurumun park alanında hastalara ayrılmış kısımlara ve diğer araçların ilerlemesine engel olmayan şekilde park edin.
Hastanelere giderken yanınızda tek bir refakatçi bulunması yeterli olur. Daha fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir bundan ötürü sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur. Aldığınız randevuya erken gelmeye dikkat edin.
Sağlık kurumuna giderken size verilen saatten minimum yarım saat önceden giderek, gerekli evrak işlemlerini yapabilirsiniz.
Hastanelere yiyecek götürmeyiniz. Refakatçiler, kendilerine verilen yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Güvenlik personelinin ikazlarını dinleyin.
Acil müdahale gerektiren durumlar dışında öncelik istemeyiniz. İlgili sağlık personeli dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Hastane çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayın. Sağlık kurumlarının sizlere ait olduklarını ve sağlık personelinin da size hizmet verdiğini hatırlayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak planlanır. Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler geri bırakımalıdır.
Hasta odalarındaki yataklar tertipli tutulmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-00

Tercihinize göre isterseniz cep hattınızdan veya sabit hattınızdan Alo 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu alan kimsenin değil tedavi görecek kimsenin TC kimlik numarasını görevliye veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa isterseniz ikamet ettiğiniz vilayete dikkat edilerek, gidilecek sağlık kuruluşu ile ilgili yönlendirmede bulunuluyor.

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştıracaksınız. Uygunluk durumuna göre size uygunluk verip kesin randevu zamanını aktarıyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih ya da zamanını başka zamana almak isterseniz Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Online Randevu alma

Online Randevu Alma Sistemi-09

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile şifre, eposta adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak kişinin TC kimlik numarasını siteye yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu gün ve saati gireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gün yahut saatini değiştirmek isterseniz MHRS’den uygun değişikliği yapabilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Dermatoloji, Embriyoloji ve Histoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hepatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Metabolik Cerrahi, Perinatoloji, Pratisyen, Psikoloji, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Parazitoloji, Mamagrofi, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları yer almaktadır.
Bu makalemizi okuyanlar aşağıdakileri okudu.