500 Yataklı Devlet Hastanesi (Şanlıurfa) Randevu Alma İletişim

Siz okuyucularımızın düzenli sayfalara zahmet çekmeden erişebilmesi ve okuyabilmesi amacıyla özenli araştırmalar oluşturduk. 500 Yataklı Devlet Hastanesi (Şanlıurfa) Randevu Alma İletişim bilgilerini gözden geçirirken önemi vurgulanan ipuçlarını gözden geçirmeyi atlamayın. İleride aradığınızda pratik olarak yazılarımıza erişebilmek için hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin bazı servisleri ve hizmet alanları

500 Yataklı Devlet Hastanesi (Şanlıurfa) Randevu Alma İletişim-91

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların doğası hakkında bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı operasyonlar yapılabilmekte ve daha önce kalıcı bozuklukla sonuçlanan operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu birimde kanser hakkında bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tedavisi yapılır. Hastanın şikayetlerinin geçmesini takiben bu şikayetlerin nedenini yok etmeye yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Kornea nakilleri göz bankalarından temin edilen donör kornealar kullanılarak yapılmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir branştır. Çocuğun gelişim çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Büyüme çağındaki çocukların sağlıklı diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

500 Yataklı Devlet Hastanesi (Şanlıurfa) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-64Hastanelerde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaklanmıştır.
Çöpünüzü çöp kutularına atın.
Şüplelendiğiniz herhangi bir durumla karşı karşıya gelirseniz hastane güvenliğini durumdan haberdar ediniz. Yatış için gelecekseniz zorunlu haller dışında fazla para getirmeyiniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bulunmasına dikkat edin. Televizyon seyrederken sesini çok fazla açmayın.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Randevunuza erken geliniz.
Hastanelere giderken size verilen saatten en az yarım saat önceden giderek, evrak işlemlerini yapabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastanelere beraberinizde küçük bebek götürmeyiniz.
Mobil cihazlarınızı hastanede kısık seste kullanınız.
Refakatçiler, yaka kartını takmalıdır.
Hastane işleyişiyle ilgili kurallara uymaya dikkat edin. Ayrıcalık istemeyiniz.
Güvenlik çalışanlarının uyarılarını dinleyin.
Yangın merdivenlerini amacı dışında kullanmayınız. Doktor sırasına saygı göstermeli, başka hastaların önüne geçmemelisiniz. Acil durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin. Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluğuna bakılarak planlanır.
Hasta odalarındaki yataklar tertipli tutulmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi-44

İster cep telefonla ya da sabit hattan ALO 182 telefon numarasını arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan şahsın değil de muayene olacak şahsın Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere iletiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki aşamada, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Uygun olma durumu göz önüne alınarak sizlere bilgi aktarıp en son randevu zamanını iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün yahut zamanını değiştirmek için Alo 182 hattından değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

İntenet üzerinden Randevu alma-33

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ve şifre, email adresine gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil de tedavi görecek kimsenin TC kimlik numarasını siteye gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak randevu zaman ve tarihi giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veyahut zamanını değiştirmek isterseniz bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Estetisyen, Fizyoloji, Geriatri, Halk Sağlığı, İmmünoloji, Neonatoloji, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Kanser, Acil Servis üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.
Bu sayfamızı okuyanlar bu sayfaları ziyaret etti.